^Powrót na górę
 • 1 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 2 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 3 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 4 WITAMY.
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 5 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
baner

Olimpiady Specjalne

Polityka ochrony danych w ZSS

Praca szkoły od 30XI 2020r. do 17 I 2021r.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie.

Ze względu na wciąż trudną sytuację epidemiczną w powiecie raciborskim, wysoką liczbę zachorowań a także zgonów,   w trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników ZSS, z bólem serca przedłużam ograniczenie funkcjonowania szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu do 3 stycznia 2021r.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno-wychowawcze, odbywać się będą jedynie z wykorzystaniem metod i technik na odległość, zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem pracy.

Dla uczniów klas VIII istnieje możliwość zorganizowania w szkole konsultacji z j. polskiego, matematyki oraz j. niemieckiego po uprzednim umówieniu terminu z nauczycielem danego przedmiotu. Dla wszystkich uczniów umożliwiamy skorzystanie z biblioteki szkolnej, również po uprzednim umówieniu terminu z bibliotekarzem. Także w sytuacjach kryzysowych, wymagających wsparcia psychologa lub pedagoga szkolnego jest możliwość indywidualnego spotkania, po uprzednim umówieniu, w reżimie sanitarnym.

9 XII 2020r. odbędą się zebrania z rodzicami poprzez platformę TEAMS lub w inny, ustalony z wychowawcą sposób. Szczegółowych informacji udzielają wychowawcy klas.

Od 23 XII 2020r. do 3 I 2021r. jest przerwa świąteczna, natomiast od  4 I do 17 I 2021r. ferie zimowe. Posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie klasyfikacji odbędzie się 20 I 2021r.

 

Z nadzieją na lepszy czas, z życzeniami zdrowia i siły do przetrwania

 

Agata Wieczorek

Dyrektor ZSS

 

 

Konkurs różańcowy

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie różańcowym. Wykonane prace były jak zwykle oryginalne. Możemy je zobaczyć na zdjęciach. Rodzicom, opiekunom i uczniom dziękujemy za ciekawe pomysły.

Więcej zdjęć na naszym szkolnym facebooku

Zajęcia zdalne 09-29 XI 2020r.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

 

Ze względu na bardzo trudną sytuację epidemiczną w powiecie raciborskim, w trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników ZSS,  na podstawie § 1a. ust. 1 i 2 Rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389, poz. 1830, poz. 1859, poz. 1870 i poz. 1960) ograniczam od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. funkcjonowanie szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno-wychowawcze, opiekuńcze i wczesnego wspomagania rozwoju odbywać się będą jedynie z wykorzystaniem metod i technik na odległość zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem pracy.

Dla uczniów klas VIII istnieje możliwość zorganizowania w szkole konsultacji z j. polskiego, matematyki oraz j. niemieckiego po uprzednim umówieniu terminu z nauczycielem danego przedmiotu.

Szczegółowych informacji udzielają wychowawcy klas.

 

Z życzeniami zdrowia i optymizmu.

 

Agata Wieczorek

 

Zdalne nauczanie

Drodzy Uczniowie,Szanowni Rodzice.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej od 22X do 6XI wdrażam dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz klas I-III szkoły przysposabiającej do pracy nauczanie w trybie zdalnym. Wychowawcy klas oraz nauczyciele będą się z Wami kontaktować w tej sprawie.Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, klasy I szkoły branżowej,ZRW oraz nauczanie indywidualne odbywa się w trybie stacjonarnym.

Życzę Wszystkim dużo zdrowia.

 

Agata Wieczorek

dyrektor ZSS

 

Wybory do samorządu uczniowskiego 2020

20 października, pod pełnym rygorem sanitarnym, w naszej szkole odbyły się tegoroczne wybory przewodniczącego samorządu uczniowskiego.
 
 
W tym roku o stanowisko rywalizuje dwoje kandydatów: Kaja Krupa i Rafał Neuman. Dla niektórych najmłodszych uczniów naszej szkoły była to pierwsza prawdziwa okazja uczestnictwa w akcie demokracji jakim są wybory. Głosy są już podliczone, wyniki poznamy w środę. Więcej na Facebolu ZSS

"Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znaja"

2 października odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Osiemnastu uczniów naszej szkoły napisało test. Wyniki konkursu już wkrótce. Wśród pracowników szkoły znalazło się dwunastu odważnych, którzy chcieli zostać przepytani przez uczniów. Wszyscy pracownicy, nauczyciele zdali egzamin śpiewająco. Wszystkim gratulujemy znajomości tabliczki mnożenia. Więcej zdjęć na naszym facebooku

Nasi uczniowie znów na wykopkach

"Jesienną tradycją są wykopki". W październiku obchodzimy święto ziemniaka, więc 8 października uczniowie naszej szkoły ponownie odwiedzili gospodarstwo rolne, gdzie mogli uczestniczyć w jesiennych pracach w polu.