^Powrót na górę
 • 1 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 2 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 3 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 4 WITAMY.
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 5 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
baner

Olimpiady Specjalne

Polityka ochrony danych w ZSS

Świetlica i stołówka


            
 Świetlica szkolna czynna jest codziennie od 7.00 do 16.00.

Kierownik - Jolanta Drewniak

wychowawcy:

Izabela Gembalczyk, Ewelina Baron, Anna Mierzejewska, Beata Musioł, Aleksandra Nowacka, Paweł Strzelczyk

 


Ze świetlicy korzystają wszyscy uczniowie zgłoszeni przez rodziców. Wypełnienie karty zgłoszenia i oddanie jej pani kierownik świetlicy jest równoznaczne z przyjęciem dziecka do świetlicy.Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami i bezpośrednio po ich zakończeniu.

 • Świetlica stwarza uczniom warunki do odpoczynku i relaksu, umożliwia rozwój zainteresowań, uczy współpracy i współdziałania w grupie.

 • W świetlicy uczniowie mają możliwość odrobienia prac domowych pod kontrolą nauczyciela. Ponadto uczniowie mogą wziąć udział w zajęciach polonistycznych, plastycznych, muzycznych, informatycznych, literackich, ruchowych. Tematyka zajęć świetlicowych obejmuje wiadomości z zakresu najbliższego otoczenia ucznia, zmian zachodzących w przyrodzie, zachowania higieny. Zajęcia rozwijają zainteresowania przyrodnicze, czytelnicze oraz nawiązują do kalendarza corocznych świąt i uroczystości. Dzieci uczęszczające do świetlicy mogą rozwijać swoją sprawność ruchową na sali zabaw, a także stymulować rozwój zmysłów w sali doświadczania świata. Organizowane są także zajęcia rekreacyjno - sportowe na boisku szkolnym. W ramach zajęć świetlicowych są prowadzone zajęcia w pracowni gotowania, gdzie uczniowie mają możliwość zapoznania się z obsługą sprzętu AGD oraz przygotowania pod kontrolą nauczyciela posiłków. Corocznie w świetlicy organizowane są zabawy taneczne wraz z poczęstunkiem, takie jak Zabawa Andrzejkowa , Bal Karnawałowy, Bal Walentynkowy.

 • Uczniowie przebywający w świetlicy mogą korzystać z ciekawych gier i pomocy edukacyjnych oraz zabawek. Świetlica wyposażona jest w telewizor, odtwarzacz DVD, komputery, odtwarzacz CD. Na wyposażeniu świetlicy znajduje się wiele płyt DVD z bajkami, filmami oraz gier edukacyjnych .Uczniowie przebywający w świetlicy mogą korzystać z książek i czasopism .

 • Dzieci dekorują świetlicę własnoręcznie wykonanymi ozdobami, wykonują kartki świąteczne oraz stroiki okolicznościowe. Przygotowują także upominki z okazji Dnia Babci, Dziadka, Dnia Matki, Dnia Nauczyciela.

 • Świetlica stwarza warunki uczniom do udziału w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

 • Szczególną uwagę podczas zajęć świetlicowych zwraca się na zachowanie bezpieczeństwa. Podczas pobytu w świetlicy można korzystać ze stołówki szkolnej.


W trosce o zdrowie naszych uczniów szkoła przystąpiła do programu SZKLANKA MLEKA. Uczniowie szkoły podstawowej otrzymują w każdym tygodniu mleko 0,25 l ,,Łaciate” białe i smakowe np. czekoladowe, truskawkowe, waniliowe . Spożywają je podczas śniadań na przerwach międzylekcyjnych. Akcja trwa od października do maja każdego roku.

Uczniowie klas I- III biorą też udział w akcji ,,Warzywa i owoce w szkole”. W każdym tygodniu otrzymują pięć porcji warzyw lub owoców np. jabłka, rzodkiewkę, marchewkę , paprykę , soki o różnych smakach. O wartościach odżywczych tych produktów uczą się na zajęciach lekcyjnych i świetlicowych.

Co roku odbywa się akcja zbiórki płodów rolnych w dzielnicy Płonia. Mieszkańcy obdarowują stołówkę szkolną produktami spożywczymi, które są wykorzystywane do przygotowywania obiadów. Dzięki hojności naszych przyjaciół posiłki są bogatsze i chętnie spożywane przez uczniów.

Logowanie do dziennika

Blue Flower

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook youtube