baner

Olimpiady Specjalne

Polityka ochrony danych w ZSS

OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA ZDROWI SPORTOWCY -ZDROWE OCZY

Zawodnicy Klubu Animusz podczas zawodów Olimpiad Specjalnych zostali zdiagnozowani pod względem rodzajów zaburzeń wzroku .Po badaniu dobrano odpowiednie szkła korekcyjne potrzebującym sportowcom i dobrano odpowiednie oprawki .
Zawodnicy, u których wykryto wady wzroku otrzymali okulary korekcyjne.
Dbamy o naszych sportowców, bo stan zdrowia jest bardzo ważny!!

Śląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych.

21 listopada w Jastrzębiu -Zdroju odbyły się zawody Olimpiad Specjalnych organizatorem był Klub Wigor.Po raz kolejny sportowcy Zespołu Szkół Specjalnych mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas gry rywalizując z najlepszymi.

XXXIII ŚLĄSKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH

16 października w Rudzie Śl. odbyły się zawody Olimpiad Specjalnych, w których udział wzięło 150 zawodników.Rywalizowali w 28 grupach sprawnościowych. Nasza reprezentacja Klubu Animusz liczyła 4 zawodników.
Wywalczyli dwa pierwsze miejsca i dwa czwarte:
1 miejsce Judyta Kotara i Szymon Głowala.
4 miejsce Weronika Szkuta i Bartłomiej Książkiewicz
Gratulacje.!!!!!

XVIII Śląskim Turniej Piłki Nożnej Halowej Olimpiad Specjalbych

W XVIII Śląskim Turnieju Piłki Nożnej Halowej Olimpiad Specjalbych w Rudzie Śląskiej udział wzięli: Bielski Dawid, Rolnik Mateusz, Rolnik Denis, Fulneczek Michał, Mesjasz Mirosław oraz Krystian Popiela. Zawodnicy "Animusza" zdobyli brązowe medale za zdobycie 3 miejsca w turnieju.
Trener: Marcin Bednarz
Opiekun: Michał Kurasz

Trening sekcji bowlingowej

Treningi SEKCJI BOWLINGOWEJ Klubu Animusz odbywają się w Family Clubie.
Podczas pierwszego treningu w tym roku szkolnym naszym zawodnikom dopisywały znakomite nastroje, zostało oddanych dużo celnych rzutów, kilka strików – co dobrze rokuje przed zbliżającym się wyjazdem do Rudy Śląskiej na zawody bowlingowe.
Trzymajcie kciuki.

XVI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ ZUNIFIKOWANEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

Zwycięstwo "Animusza" w Zabrzu.
W dniu dzisiejszym na hali MOSiR w Zabrzu odbył się XVI Turniej halowej piłki nożnej zunifikowanej. Drużyny zunifikowane tworzą zawodnicy Olimpiad Specjalnych partnerzy ze szkół masowych. W dzisiejszch zawodach partnerami byli uczniowie ZSP nr1 na codzień zawodnicy LKS 07 Markowice. W turnieju wzięlo udział 17 zespołów. Po grach obserwowanych (eliminacjach) drużyna "Animusz" Racibórz została przydzielona do grupy D. W rozgrywkach grupowych wygrała wszystkie trzy mecze i zajęła ostatecznie pierwsze miejsce.
Wyniki meczów:
Animusz Racibórz - Gumisie Zabrze 5:1
Animusz Racibórz - Trops Chorzów 7:0
Animusz Racibórz - Chabry Wodzisław Śl. 9:1
W turnieju zagrali: Dawid Bielski, Dawid Szulcek, Paweł Katolik, Daniel Tobor oraz partnerzy Szymon Kryk, Bartosz Sitek i Jakub Dziarmaga.
GRATULACJE!!!!!!
Zawodnicy biorący udział w turnieju mieli możliwość zobaczyć oryginalną koszulkę, rękawicę, piłkę i medal Jerzego Dudka który zdobył za zdobycie Ligi Mistrzów w 2005 roku.

XVI ŚLĄSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

Piłkarze Klubu "Animusz" wzięli udział w XVI Ślaskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Turniej został rozegrany na stadionie GKS Grunwald w Rudzie Śląskiej. Po rozegraniu gier obserwowanych (eliminacji) drużyna Animusza została przydzielona do grupy D, w której zajęła 3 miejsce. W turnieju wzięli udział: Mirosław Mesjasz, Denis Rolnik, Mateusz Rolnik, Michał Fulneczek, Dariusz Fortalski, Dawid Bielski oraz Paweł Katolik. Trener: Marcin Bednarz

XXI MITYNG W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH

W środę 16 maja zawodnicy klubu Animusz Olimpiad Specjalnych ,uczniowie ZSS Racibórz wzięli udział w XXI Śląskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w biegach przełajowych w Tychach. Pogoda nie rozpieszczała naszych zawodników. W ulewnym deszczu i błocie chłopcy dzielnie walczyli o medale.Nic nie mogło powstrzymać ich od walki o najwyższe podium. Udało się!