^Powrót na górę
 • 1 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 2 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 3 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 4 WITAMY.
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 5 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
baner

Olimpiady Specjalne

Polityka ochrony danych w ZSS

Informacje o projekcie

 

„Wyznaczanie dróg ku integracji” („Creating pathways for inclusion”) to projekt, który we wrześniu rozpoczął się w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu. Współfinansowany
i realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ i jest pierwszym, tego typu projektem, w naszej szkole. Dzięki zaangażowaniu i pracy nauczycieli ze szkół w Hiszpanii, Chorwacji i Polski projekt został wybrany do realizacji i potrwa dwa lata.

 

Celem głównym wspólnych działań i zaplanowanych mobilności będzie przybliżenie ludziom  środowiska osób niepełnosprawnych - ich potrzeb oraz umiejętności które mogłyby zostać wykorzystane w procesie realnego zaistnienia na rynku pracy.

 

„Wyznaczanie dróg ku integracji” to inspirowanie naszych społeczności do wdrażania nowego podejścia do uczniów z niepełnosprawnościami. To również zapewnienie narzędzi do skutecznego przyspieszenia procesu integracji. Fundamentalne znaczenie ma ustawiczny wzrost wiedzy społecznej na temat życiowych potrzeb i problemów z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne. Podejmowane aktywności będą miały szansę rozwoju i realizacji  jeśli uda się zbudować pozytywne nastawienie lokalnej społeczności względem potrzeb  osób
z niepełnosprawnościami.

 

Mamy rok z wieloma ograniczeniami, które uniemożliwiają realizację zaplanowanych przez nas działań – wizyty w szkołach i placówkach ogólnodostępnych, wyjazdy do krajów partnerskich, czy goszczenie naszych europejskich partnerów. Wykorzystamy jednak ten czas na poszukiwanie inspiracji, tworzenie płaszczyzny międzynarodowej współpracy i budowanie wzajemnych relacji pomiędzy partnerami projektu.

 

Aby poznać naszych partnerów zapraszamy na strony internetowe ich szkół:

 

         CPEE Pla de la Mesquita – Xativa, Hiszpania
           
https://portal.edu.gva.es/46017717

 

         COOR Podravsko Sunce – Koprivnica, Chorwacja
           
www.podravsko-sunce.hr

 

         CEE DOCTOR RAMON SURIÑACH – Ripoll, Hiszpania
           
http://escolaramonsurinach.blogspot.com/?m=1

 

Do dzieła!

 

Logowanie do dziennika

Blue Flower

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook youtube