^Powrót na górę
 • 1 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 2 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 3 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 4 WITAMY.
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 5 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
baner

Olimpiady Specjalne

Polityka ochrony danych w ZSS

WYCIECZKA DO OPOLA

W środę 05.06.2019 r. uczniowie klas 1/2aa i 6zr odwiedzili Ogród Zoologiczny w Opolu. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień gatunki zwierząt i roślin. Ogród zoologiczny okazał się wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i atrakcyjną lekcją przyrody.
To była wyjątkowa lekcja pełna radości

Mały Konstruktor-zajecia projektowe

Kolejna grupa uczestników w ramach projektu „AS – Szkolna Akademia Sukcesu”, bierze udział w kole zainteresowań „Mały Konstruktor”.
Uczniowie przy użyciu coraz to bardziej nowoczesnych zestawów edukacyjnych klocków, uczą się konstruować różnego rodzaju budowle. „Mały Konstruktor” to zajęcia, które kształtują zdolność logicznego myślenia, poszerzają wiedzę uczniów dotyczącą zjawisk występujących na świecie i zachęcają do zainteresowania się naukowymi i technicznymi zagadkami.
„AS – Szkolna Akademia Sukcesu” uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 ( Europejski Fundusz Społeczny).

Wyjątkowa lekcja w bibliotece

Widzimy nie tylko oczami...tego dowiedzieli się dziś uczniowie na wyjątkowej lekcji bibliotecznej. Zajęcia poświęcone były osobom niewidomym, ich sposobom poznawania i doświadczania świata oraz trudnościom z jakimi borykają się na co dzień. Dzieciaki uczyły się jak rozpoznać osobę niewidomą oraz jak pomóc jej w sytuacjach życia codziennego. Dziękujemy Paniom z biblioteki na Kasprowicza za tą wspaniałą lekcję.

Coś dla ciała, coś dla ducha-spotkanie z kosmetyczkami

W zeszłym tygodniu pracownia matematyczna na dwie godziny zamieniła się w salon kosmetyczny, a to za sprawą uczennic kierunku Technik usług kosmetycznych z Medycznej Szkoły Policealnej, które nas odwiedziły. W spotkaniu wzięło udział 13 dziewcząt klas: 6a, 7a, 2A gimnazjum i 2 szkoły zawodowej. Dowiedziały się, jak pielęgnować twarz, jakich preparatów i akcesoriów kosmetycznych używać. Nauczyły się, pod czujnym okiem kosmetyczek oraz nauczycieli pani Wiesławy Brzeskot oraz pani Barbary Pękały, jak zrobić makijaż dzienny. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję. Było naprawdę super. Organizatorkami spotkania były panie Edyta Kaszny i Małgorzata Klar-Dziewit.